Aplikace vlasů na metodu tapex

Návod k aplikaci vlasů: (nejlépe za pomocí druhé, alespoň trochu zručné osoby)

  1. V místě, kam chceme vlasy připevnit, oddělíme rovnou pěšinku a po sundání ochranné pásky ze spoje, přiložíme pás vlasů cca 3 mm od kořínků.
  2. Přidělaný pás vlasů zvedneme a přichytíme na temeni vlasy sponkou. Na páse zespod zůstanou přilepené Vaše vlastní vlasy a nejlépe opačným koncem tupírovacího hřebenu odstraníme přebytečné vlasy či naopak nějaké vlasy k pásu přiložením přidáme tak, aby Vašich vlasů bylo pod pásem o něco méně, než kolik je přidělávaných vlasů v pásu.
  3. Z druhého pásu opět odstraníme ochranou pásku a zespod přiložíme pod již přidělaný pás vlasů a rukou či hřeben k sobě pásy větší silou přitiskneme.
  4. Aby pás držel, je nutné pásy ještě nahřát na 70-80 °C třeba žehličkou s nastavitelnou teplotou a silou přitisknout. Tímto způsobem pokračujeme po celé hlavě.

 

Při připevňování vlasů začínáme vždy na zadní části hlavy odspoda nahoru, později přejdeme na část nad ušima. Doporučuji během připevňování vlasů zkoušet provizorně vlásky rozpustit a dát do culíku (či jiného účesu, který nosíte) a pro dokonalý výsledek zkontrolovat, zda spoje nekoukají. Spoje se přidělávají na suché, čerstvě umyté vlasy bez kondicionéru, po nandání se vlasy nesmí mýt cca 3 dny, spoje by nedržely. Vlasy na metodu tapex mohou při správné aplikaci a péči vydržet na hlavě až 1,5 měsíce. Ovšem oproti jiným metodám jsou náchylnější ke sjíždění v závislosti na tom, jak samotnou aplikaci provedete, jak často si myjete vlasy, jak se Vám mastí vlasy či jaké přípravky používáte.